Stosowanie leków na nerwicę przy Concor Cor

Został mi przepisany lek Concor Cor 2,5 mg na tachykardię i szybki puls 130, od 2 lat leczę się na nerwicę i do tej pory brałam lek Pramolan, jednak nie działa on już tak jak wcześniej i nie leczy mojej depresji/ nerwicy. Czy lekarz rodzinny lub psychiatra będzię mógł mi włączyć inny lek uspokajajacy wraz z lekiem Concor Cor, który nie powodował by znacznych spadków ciśnienia i nie dawał interakcji . Czy istnieją leki uspakająjce które można bez obaw łączyć z lekim Concor Cor 2,5 mg ?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Leczenie choroby niedokrwiennej serca

Niedostateczne zaopatrzenie komórek serca w substancje odżywcze i tlen przyczynia się do powstania choroby niedokrwiennej serca. Dr Tomasz Pasierski opowiada o środkach farmakologicznych oraz innych metodach wspomagających leczenie tej choroby.

Witam Panią,

Lek Concor Cor należy do grupy tzw.beta-blokerów. Leki te często stosuje się u osób, które reagują lękiem w różnych sytuacjach życiowych. Ma to służyć regulacji ciśnienia tętniczego oraz szybkiej czynności serca. Jesli często występują u Pani objawy lękowe powodujące tachykardię oraz występują stany obniżonego nastroju czy niepełnoobjawowe napady paniki (z bardzo szybką czynnością serca), warto zgłosić się do lekarza psychaitry aby omówić wskazania do dalszego leczenia farmakologicznego ( zamaist pramolanu) oraz zastanowić się nad ew. podjęciem psychoterapii.

Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty