Stosowanie leków po kardiowersji

Od roku choruje na migotanie przedsionków.Po kardiowersji biore Xarelto 20 i Ebivol 5.jak długo bede to brała ,do końca życia? mam 48 lat.Znajoma która ma podobne objawy zamiast Xarelto bierze Accard króry jest o wiele tańszy.jak jest różnica miedzy tymi lekami .Ja wiem,że tu powinien zadecydować lekarz.

Przy zaburzeniach rytmu typu migotanie przedsionkow przy doborze leku przeciwzakrzepowego konieczna jest ocena ryzyka powiklań zakrzepowych , tak wiec poza płcia moze sie pani ze znajoma różnić wieloma tzw. czynnikami ryzyka takich powikłań . Dlatego różni sie takze leczenie .