Stosowanie leków przeciwjaskrowych z innymi kroplami

Witam. Używam złożonych kropli, obniżających ciśnienie wewnątrzgałkowe. Zgodnie z treścią ulotki napisane jest, że w przypadku stosowania innych kropli należy zastosować co najmniej 10-minutową przerwę. Następnie stosuję również krople tzw. sztuczne łzy, zawierające 2 mg/ml hialuronianu sodu, przy których ulotka informuje, iż w przypadku stosowaniu innych kropli przed zastosowaniem tych sztucznych łez należy odczekać co najmniej 30 minut. Martwię się, bo już sam nie wiem, po jakim odstępie czasowym mogę zastosować sztuczne łzy, aby być pewnym, że nie wypłukam leku przeciwjaskrowego. Pozdrawiam i proszę bardzo o udzielenie odpowiedzi.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Dlatego może Pan stosować sztuczne łzy już po 10 min po zakropleniu lekami przeciwjaskrowymi, jednak należy po około miesiącu takiej kuracji skontrolować ciśnienie śródgałkowe, by mieć 100% pewność, że nie obniża to skuteczności leczenia.