Stosowanie leków przy Colitis ulcerosa

Pół roku temu stwierdzono u mnie colitis ulcerosa, które"W małej ilości zajęło nietypowy obszar".Brałam Asamax500,po 2 tabletki,3 razy dziennie, ale od tygodnia nie biorę(brak recepty)i nic mi się nie dzieje, zwykły stolec, do 3 dni, czyli jak z lekami.Nim zachorowałam, inaczej żyłam, teraz 0 mięsa, tłuszczy, słodyczy, za to dużo jaj gotowanych na mięko, mniejsze porcje i aktywność fizyczna.Czy niebranie leków pogorszy chorobę?Lub organizm zwalczył chorobę, lekarze się pomylili...Z góry dziękuję

Milena Lubowicz

Colitis ulcerosa jest przewlekłą chorobą, prawdopodobnie wyleczenie nie jest możliwe, natomiast można chorobę utrzymywać w stanie remisji. Leki podaje się również w okresie remisji żeby zapobiegać nawrotom, także proszę udać się do lekarza prowadzącego i omówić z nim dalszą terapię.
Pozdrawiam