Stosowanie leków przy padaczce alkoholowej

mam pytanie juz nie pije 8 lat bo miałam padaczke alkoholowa i biore proszki jednak od dluzszego czasu zauwazyłam ze jest szansa wyleczenia ale cignie mnie do alkoholu co mam zrobic oklamuje sama siebie bo chcialabym sie wyleczyc a jak bioreleki jak teraz to wiem ze nie moge i sama siebie oklamuje

Dzień dobry,

A czy przez ten okres próbowała Pani podjąć psychoterapię ?

Proszę poszukać w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które mogą zakończyć się wspólną decyzją o podjęciu psychoterapii.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP, Poradni Leczenia Uzależnień lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatryczengo wg miejscowości.

Padaczka alkoholowa jest wynikiem uszkodzenia komórek mózgu spowodowanym przez alkohol. I jest to proces, który już powstał. Dalsze spożywanie alkoholu będzie to uszkodzenie nasilało.
Podstawą leczenia padaczki jest abstynencja, alkohol poza działaniem uszkadzającym mózg obniża próg drgawkowy i prowokuje wystąpienie napadu padaczkowego.
Niestety to na ogół nie wystarcza i należy systematycznie brać leki przeciwpadaczkowe, czasami do końca życia.
Oczywiście leki i alkohol wykluczają się wzajemnie.
Jeżeli problem chęci spożywania alkoholu nadal istnieje należy podjąc leczenie, zgodnie z sugestiami powyżej. Sama może sobie Pani nie poradzic i szkoda byłoby by trud jaki Pani do tej pory włożyła poszedł na marne.
Powodzenia