Stosowanie leku Alventa a wypicie piwa

Witam serdecznie. Mam pytanie. przyjmuję lek alventa 75 mg czy wypiscie czasami jednego piwa może spowodować jakieś skutki uboczne?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie powinno się spożywać alkoholu z tym lekiem. Niemniej jednak okresowo -jedno piwo nie powinno wywołać działań niepożądanych.

Witam,
wszystko zależy od tego co Pan rozumie pod hasłem "czasami", jeśli raz na kilka dni, to zdecydowanie nie polecam, bo może to rozregulować leczenie; jeśli raz na kilka tygodni, to można taką sytuację dopuścić, pod warunkiem, ze nie jest to mocne piwo, pite powoli i rzeczywiście jedno; to powinna być sytuacja wyjątkowa. Musi być też w kilkugodzinnej odległości od zażycia leku.
pozdrawiam