Stosowanie leku Asentra na lęk uogólniony

Witam serdecznie Byłem u psychiatry i przepisał mi lek Asentra na lęk uogolniony. Dodam że to mój pierwszy lek z SSRI i się obawiam. A dokładnie czego się obawiam? A no spadku apetytu o utraty wagi (mam niedobory wagowe i raczej chciałbym przytyć). Spytałem lekarza czy lek nie obniży mi apetytu, a ten odpowiedział, że nie. Że raczej przeciwnie. Okazuje się pomocny w takich rzeczach. Czytam ulotkę i rzeczywiście piszą, że lek może zwiększać apetyt oraz wagę. Niestety piszą, że może

Witam, najważniejsze aby zaczął Pan korzystać z psychoterapii. Lęki dotykają też objawów ubocznych. trzeba pamiętać, że mogą pojawić się wszędzie dlatego musi Pan rozpoznać jak działa Pański lęk w jakich sytuacjach się uaktywnia. Pozdrawiam