Stosowanie leku Asentra u 5-letnich dzieci cierpiących na mutyzm wybiórczy

Witam!Bardzo proszę o opię w sprawie moich 5-letnich córek które cierpią na mutyzm wybiórczy.Od 8miesięcy są na terapii z tym związanej a ostatnio miały wizytę u psychiatry by zmniejszyć poziom lęku.Lekarz zapisał im asentra 50 mgw dawce pół tabletki rano.Pani aptekarka zapytała mnie czy jestem świadoma tego leku w takiej dawce u tak małego dziecka,w internecie również widziałam takie dawki u dorosłych osób.Proszę o opinię w tej sprawie,gdyż boję się skutków ubocznych i nie chciałabym zaszkodzić

Milena Lubowicz

Pół tabletki czyli 25mg to odpowiednia dawka dla 5-letniego dziecka.
Pozdrawiam