Stosowanie leku Bromergon na hiperprolektynemię a plamienia

Witam, Mam 31 l. i od 14 miesięcy staramy się o dziecko. 8msc temu stwierdzona została u mnie hiperprolaktynemia, przyjmuję Bromergon, który obniżył prolaktynę - jest w normie. Mimo to od 4 msc cały czas mam plamienia. Przyjmuję też Luteinę 50 kilka msc. Mam wrażenie, że brunatne plamienia przed miesiączką się wydłużyły ( są od 18 dniu cyklu) i są coraz bardziej obfite. Nie mam PCO, owulacja u mnie występuje (był monitoring). Czy te plamienia są niepokojące?Czy można przy nich zajść w ciążę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to wykluczone, choć mało prawdopodobne. Takie obajwy zwykle wynikają z wahań hormonalnych, które znacznie utrudniają zajście w ciąże.