Stosowanie leku Elicea a psychoterapia

witam, biorę elicea 5 mh juz 10 miesięcy, i uczęszczam na psychoterapię, moj lekarz kazał mi odstawić już lek, ale nie zapytałam jak mam go odstawić żeby nie wystąpił zespół odstawienny, bardzo proszę o pomoc ponieważ lekarz jest już obecie na dwa tyg,na urlopie, pozdrawiam serdecznie

Jeśli lekarz nie zdecydował o stopniowym odstawianiu lub zmniejszaniu dawki, być może lek można całkowicie odstawić. Wszelkie trudności, czy pojawiające się objawy warto omawiać podczas psychoterapii- jest możliwe, że będą się one pojawiały bardziej na tle emocjonalnym niż farmakologicznym, dlatego warto być uważnym.

Szanowna Pani,
Eliacea jest lekiem przeciwdepresyjnym, który zawiera substancję czynną Escitalopram. Używanie tego preparatu powinno odbywać się pod kontrolą lekarza, jego odstawianie również. Proszę zwrócić także uwagę na powiązanie odstawienia leku z procesem psychoterapii w którym Pani jest. Dobrze jest, kiedy psychoterapeuta i lekarz współpracują ze sobą i przekazują sobie najważniejsze informacje dotyczące leczenia. Proszę poczekać na powrót Pani lekarza i odstawić lek pod jego kontrolą. Warto także omówić z psychoterapeutą Pani obawy i uczucia związane z planowanym zakończeniem brania leku.
Pozdrawiam serdecznie.