Stosowanie leku Glucophage XR na wieczór przy cukrzycy typu 2

WITAM.WYKRYTO U MNIE,ZE MAM CUKRZYCE TYPU 2.MAM RANO 180 CUKRU.PRZEPISANO MI DIAPREL MR60 MG.A NA WIECZOR GLUCOPHAGE XR 750 MG.CZY TA TABLETKA NA WIECZOR JEST BEZPIECZNA?PROSZE O POMOC.POZDRAWIAM PIOTR.

Milena Lubowicz

Jak każdy lek tak i ten ma swoje działania niepożądane, ale w tym przypadku przeważają korzyści ze stosowania. Lekarz włączając lek, na pewno ocenił czy u Pana jest on bezpieczny.
Pozdrawiam