Stosowanie leku Lamitrin w ciąży

dzień dobry mam takie pytanie czy biorąc lek Lamitrin 50 mg raz dziennie w ciąży urodzę zdrowe dziecko czy nie? bardzo się boję i proszę o podpowiedz choruję od dzieciństwa na epilepsję ale ataków nie mam w ciąży

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Lek należy do kategorii C. Ograniczone dane nie wskazują na zwiększone ryzyko wystąpienia wad rozwojowych podczas stosowania lamotryginy u kobiet w ciąży. Ze względu na brak odpowiednich danych lek stosować u kobiet w ciąży wyłącznie wówczas, gdy oczekiwane korzyści przeważają potencjalne ryzyko dla płodu. U kobiet w ciąży stężenie lamotryginy może być zmniejszone. Lamotrygina przenika do pokarmu kobiecego; należy ocenić, czy korzyści z karmienia naturalnego przewyższają ryzyko działań niepożądanych u dziecka.