Stosowanie leku Lexapro na depresję i uzależnienie od alkoholu

Mieszkam w Belgii i obecnie przebywam w szpitalu na oddziale psychiatrycznym. Zdiagnozowano u mnie ciężka depresje i uzależnienie od alkoholu. Od poniedziałku zaczęłam terapie lekiem, którego polski odpowiednik to Lexapro. Chciałabym wiedzieć czy lek ten nie uzależnia i czy jest to normalne, ze w pierwszym tygodniu terapii moj stan sie pogorszył. Jestem rozdrażniona, smutna, podenerwowana? Z góry dziekuje serdecznie za odpowiedz

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podany preparat nie ma właściwości uzależniających. W pierwszej fazie stosowania może dochodzić do pogorszenia stanu. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.