Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku Loxon a owłosienie na twarzy

Witam. Na wypadające włosy dermatolog przepisał mi Loxon 5%, tylko że nawet nie spojrzał na moją głowę, nie mówiąc o badaniach. Dużo czytałam o Loxonie i boje się o to, że pojawi się owłosienie na twarzy (dodatkowo mam PCOS i hirsutyzm). Rozumiem, że lekarz mógł pomyśleć o łysieniu androgenowym, ale hormony mam ok, jedynie trochę mało progesteronu. Czy zaczynać stosować Loxon? Czy owłosienie twarzy w moim przypadku się nasili? Pozdrawiam
KOBIETA ponad rok temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Witam,
W mailu jest mało informacji nt. przebiegu choroby: jak długo trwa? czy już widoczne jest przerzedzenie włosów, jeśli tak, to w jakim miejscu? ile ma Pani lat? Czy wystepuje łysienie w rodzinie i czy stosuje Pani leki na PCOS? To ważne informacje, dla podjęcia terapii. Dlatego na pierwsze pytanie nie mogę rzetelnie odpowiedzieć. Jesli chodzi o pytanie dotyczące owłosienia na twarzy w trakcie terapii Loxonem, to faktycznie takie reakcje obserwuję. Przeważnie włoski lub meszek pojawiają się na skroniach i w okolicy przedusznej. Najczęściej dotyczy to pacjentek, które szybko i intensywnie reagują na lek (czyli występuje odrost także na głowie). Może pojawić sie także przejściowe swędzenie skóry głowy. Pozdriawiam Pania.

0

Witam,
owłosienie na twarzy nie nasili się, jednakże taki stan i dolegliwości towarzyszące wymagają wykonania dodatkowych badań i mimo wszystko rozważenia leczenia antyandrogenowego.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy