Stosowanie leku Monural u dziecka

Witam!!! Moja pani doktor przepisala mojej coreczce ktora ma 4 i pol roku lek Monural 2g a na ulotce pisze ze nie wolno podawac dziecku po nizej 5roku zycia czy mam to zlekcewarzyc i podac ten lek tak jak pisze czyli 1 saszetka na 50-75ml wody czy lepiej rozlozyc to na dwie dawki i rozpuscic pol saszetki w np 40ml wody???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę postąpić zgodnie z zaleceniami swojego lekarza.