Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie leku na alergię z Hydroxyzinum VP

Czy Allegrę lub Allertec WZF mogę stosować wraz z lekiem Hydroxyzinum VP?Odkryłam niedawno,że choruję na alergię i to bardzo uporczywą.Jednak potrzebuję też tego leku na uspokojenie.Hydroxyzinum VP przepisał mi lekarz w szpitalu,gdyż trafiłam tam z powodu silnej reakcji na zdenerowanie.Nie byłam w stanie iść o własnych siłach i miałam silny ból w klatce piersiowej,a także było mi brak powietrza.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Alergia. Fakty i mity

Czy człowiek rodzi się z alergią? Czy można być uczulonym na nieszkodliwe wcześniej alergeny? Czy alergia to to samo, co nietolerancja pokarmowa? Zobacz popularne fakty i mity na temat alergii.

Witam Panią,

Oba leki można jak najbardziej łączyć. Dodatkowo hydroksyznyna wykazuje opróćz działanie uspokajającego - niewielkie działąnie przeciwhistaminowe czyli antyalergiczne.Efekt połączenia obu leków może jednak powodować skumulowanie działania sedującego obu leków. Warto zatem "wypróbować" efekt działania obu leków w godzinach wieczornych. Opisane przez Panią objawy, które spowodowały konultację w Izbie Przyjęć mogą odpowiadać napdowi paniki. Jeśli takie objawy będę się powtarzać, wtedy warto skonsultować siez psychiatrą w celu ostatecznej diagnozy i dalszej terapii.

Pozdrawiam!

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy