Stosowanie leku na alergię z Hydroxyzinum VP

Czy Allegrę lub Allertec WZF mogę stosować wraz z lekiem Hydroxyzinum VP?Odkryłam niedawno,że choruję na alergię i to bardzo uporczywą.Jednak potrzebuję też tego leku na uspokojenie.Hydroxyzinum VP przepisał mi lekarz w szpitalu,gdyż trafiłam tam z powodu silnej reakcji na zdenerowanie.Nie byłam w stanie iść o własnych siłach i miałam silny ból w klatce piersiowej,a także było mi brak powietrza.

Witam Panią,

Oba leki można jak najbardziej łączyć. Dodatkowo hydroksyznyna wykazuje opróćz działanie uspokajającego - niewielkie działąnie przeciwhistaminowe czyli antyalergiczne.Efekt połączenia obu leków może jednak powodować skumulowanie działania sedującego obu leków. Warto zatem "wypróbować" efekt działania obu leków w godzinach wieczornych. Opisane przez Panią objawy, które spowodowały konultację w Izbie Przyjęć mogą odpowiadać napdowi paniki. Jeśli takie objawy będę się powtarzać, wtedy warto skonsultować siez psychiatrą w celu ostatecznej diagnozy i dalszej terapii.

Pozdrawiam!