Stosowanie leku Pramolan na nerwicę

Szanowna Pani Doktor. Lekarz rodzinny zapisał mi na nerwicę Pramolan 50 mg. Czytając na forach, jak działa na ludzi (nadmierna senność ) mam obawy przed wzięciem całej tabletki. W związku z tym moje pytanie- czy mogę rozpocząć kurację od 1/2 tabl a później zwiększyć dawkę do całej? Czy też leku nie można dzielić (chociaż niektórzy piszą, że dzielą)? Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję. Lucyna

SZanowna Pani,

Lek pramolan rzeczywiście należy do grupy leków dość słabo działajacych. Jesli obawia się Pani sennosci, może Pani "wypróbować" lek w weekend, kiedy nie trzeba byćw pełni formy psycho-fizycznej. Może Pani dzielić tableki i powoli wprowadzać zalecaną dawkę. Może Pani też zatrzymać się na najmniejszej skutecznej dawce, choćby to było jedynie pół tableki Pramolanu.

Pozdrawiam!