Stosowanie leku Propranolol na zmniejszenie tętna przy nerwicy

Od 10 lat biorę Propranolol jako lek zmniejszajacy tętno przy nerwicy oraz trzęsienie rąk. Czy jest jakiś nowszy, wcześniejszy lęk, czy może brać ten i nie będzie miał skutków długoterminowych?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli preparat działa, proszę kontynuować jego przyjmowanie.

Propranolol jest dobrym lekiem zwalczającym objawy "tremy", tzn. w sytuacjach, w których odczuwamy nasilony lęk przed n.p. występem publicznym. Nie jest to dobry sposób na pozbycie się lęku przewlekłego.
Radzę zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty.