Stosowanie leku przy przetoce i ropie na dziąśle

Mam przetoke i rope na dziasle, dolne 2, nie ma mnie niestety w Polsce, wiec chcialam zapytac czy karta EKUZ wystarczy lub czy moge kupic jakis lek, ktory usmierzy bol, do powrotu do Polski.

Przetoki są niebolesne-dopóki ropa będzie miała ujście, dopóty nie powinno to boleć. Stosowanie antybiotyku nie ma sensu, bo nie zlikwiduje się źródła zakażenia; ząb musi zostać przeleczony kanałowo- również bez konieczności antybiotykoerapii, jakikolwiek wysięk w trakcie i bezpośrednio po leczeniu wyjdzie przez przetokę.
Po prostu musi Pani dotrwać z tą przetoką do przyjazdu do PL (jeśli rzeczywiście tam nie można tego wyleczyć!!!) i jak najszybciej usiąśc na fotelu..