Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 4 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Siofor a chudnięcie

Dzień dobry. Bardzo chciałabym się dowiedzieć czy Siofor 850 powoduje chudnięcie? I jak długo można go brać żeby widzieć efekty? Mam też zdiagnozowany zespół jajników policystycznych i w związku z tym przyjmuję leki. Ja biorę Siofor 850 raz dziennie jedną tabletkę na pcos i mam wątpliwości czy jeśli wezmę tabletkę po posiłku i zjem coś słodkiego to lek będzie działał? Bo ja tak ostatnio zrobiłam i nie musiałam iść do toalety a przyznam że trochę słodyczy zjadłam i się zastanawiam czy ten lek działa. Nie wiem też, czy nie powinnam zwiększyć dawki do 2 tabletek Siofor na dzień? Czy jeżeli zwiększę przyjmowaną dawkę tabletek Siofor to uda mi się schudnąć? Po jakim czasie zobaczę efekty odchudzania i jak długo się one utrzymają? I ciekawi mnie też, czy można jeść słodycze przy tych tabletkach? Dziękuję za informację.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Najlepszy moment na zajście w ciążę

Witam,
siofor jest lekiem stosowanym w leczeniu cukrzycy oraz insulinoopornośli. Dziwi mnie Pani pytanie, aby miał wpływać na przyśpieszenie redukcji masy ciała. Raczej bym z nim nie eksperymentowała. Z jakiego powodu ma go Pani przepisane?
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Specjalistka do spraw żywienia. Absolwentka Technologii Żywności i Żywienia Człowieka.
0

Dzień dobry,

Same przyjmowanie metforminy NIE SPOWODUJE, że Pani schudnie, nawet zwiększając sobie dawki leku. Jeżeli dodatkowo zastosuje Pani dietę oraz odpowiedni wysiłek fizyczny, wtedy może Pani oczekiwać spadku masy ciała.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy