Stosowanie leku SSRI a poprawa nastroju

Dzień dobry Państwu. Proszę o pomoc. Biorę lek z grupy ssri - po 4 tygodniach jest trochę lepiej, kiedy będę mogła poczuć zdecydowana poprawę? Lekarz uprzedził że będę go brać minimum pół roku. Moje drugie pytanie - po odstawieniu więcej zależeć będzie od terapii i jej efektów czy leku który teraz mnie 'naprawia'? Nastraja? Pozdrawiam

Jeżeli po miesiącu widzi Pani pierwsze oznaki poprawy to należy cierpliwie czekać na dalsze postępy w leczeniu. Obie metody leczenia są istotne. Być może lek trzeba będzie brać dłużej niż pół roku. Terapia powinna wyposażyć Panią w mechanizmy radzenia sobie z lękiem bez wchodzenia w objawy chorobowe.

Lek nie naprawia tylko stabilizuje organizm. Podstawą leczenia zaburzeń psychologicznych powinna być zawsze psychoterpia, która pomaga przepracować problem u źródła. Pozdrawiam