Stosowanie leku Tegretol w ciąży

biore tegretol 600mg rano 400mg wieczorem -zaszlam w ciążę z obawy na dziecko odstawiłam na 400mg rano 200mg wieczorem .Czy moz emi to zaszkodzic? Do neurol ide dopiero za 20dni .. CZy wogole tegretol zaszkodzi dziecku?Czy kobiety rodzily biorac ten lek zdrowe dzieciaczki?Prosze o pomoc

Dzień dobry,

Ważne, żeby skontaktowała się Pani ze swoim lekarzem prowadzącym jak najszybciej, a nie za 20 dni. On znając Pani historię leczenia, zadecyduje czy i jak odstawić lek na okres ciąży.