Stosowanie leku Topamax na epilepsję a szanse na urodzenie zdrowego dziecka

Czy jeżeli choruję na epi i biorę Topamax(200-0-300mg) to możliwe jest abym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dziecko bez powikłań? Czy jeśli zajdę w ciąże to muszę zmienić tabletki na inne?

Dlatego też według aktualnego piśmiennictwa zalecane jest w przypadku padaczki napadów częściowych tzw."ogniskowej" stosowanie preparatu karbamazepiny,natomiast padaczki napadów uogólnionych preparatu lamotriginy.

Proszę omówić swoje plany życiowe dotyczące rodzicielstwa z prowadzącym lekarzem
Serdecznie pozdrawiam