Stosowanie luteiny na polipa szyjki macicy

Witam. Byłam u ginekologa i zrobiła Mi Pani USG, wykazało, że mam polipa szyjki macicy. Przypisała Mi tabletki hormonalne- LUTEINA. Mam je brać przez 3 miesiące od 16-26 cyklu miesiąca. Brałam je przez 10 dni 2x dziennie i po odstawieniu (bo tak nakazał lekarz) dostałam okres, czy to jest normalne ? Bardzo się boje, bo 16 czerwca idę na kontrolę i jeżeli nie będzie poprawy, to lekarz skieruje mnie na zabieg wycięcia polipa. Chciałabym tego uniknąć, bo słyszałam, że po zabiegu polip odrasta

Kazdy polip czy to szyjkowy czy endometrialny kwalifikuje sie do usuniecia i zbadania histopatologicznego.Zabieg wykonuje sie w znieczuleniu ogolnym /endometrialny/ lub miejscowym/polip szyjkowy/.