Stosowanie maści Tribiotic a skuteczność tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Używam maści Tribiotic ktora stosuje na twarz, zawiera on antybiotyk neomycynę. Stosuje tez tabletki antykoncepcyjne. Wczoraj posmarowałam twarz tą mascia, i troszke na palcach mi jej zostało, przez przypadek polizałam palec na którym była ta maść. Czy moja ochrona antykoncepcyjna uległa zmniejszeniu? Dodam, ze tej masci na palcach bylo bardzo niewiele.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw o zmniejszenie ochrony antykoncepcyjnej.