Stosowanie maści z antybiotykiem a alkohol

witam serdecznie
mam takie pytanie - otóż zrobiła mi się na kolanie rana po upadku z roweru (niestety bardzo niefortunnie, bo na żużlowej drodze, w dodatku w deszczu, więc błoto itd...), a lekarz rodzinny po oczyszczeniu przepisał mi maść z antybiotykiem. Wiem, że stosując antybiotyki, nie powinno się spożywać alkoholu ze względu na możliwośc uszkodzenia wątroby, ale zastanawiam się, czy stosując maść z antybiotykiem również musze uważać na spożywanie alkoholu? Czy powinienen go w ogóle unikać, czy tylko uważać na spożywanie większych dawek? Tą maść z antybiotykiem mam stosować jeszcze przez jakiś czas, a akurat wypada mi wieczór kawalerski i nie chciałbym odmawiać sobie w tym dniu odrobiny zabawy. A może wystarczy jak w tym dniu nie zastosuję maści - czy to wystarczyłoby?
Dziękuję z góry na odpowiedzi i wskazówki.
Pozdrawiam

Milena Lubowicz

W przypadku leków stosowanych miejscowo możliwe jest spożywanie alkoholu, nie wpływa to na działanie leku.
Pozdrawiam