Stosowanie Microgynon21 a ryzyko ciąży

witam, mam pewną obawę więc stosuję Microgynon21 regularnie, przez 2 pierwsze miesiące stosowania odczuwałam skutki uboczne leku, teraz jest 3 miesiąc (brak skutków ubocznych) gdy stosuję i miało miejsce 1 zbliżenie z chłopakiem lecz nie miał on prezerwatywy na sobie i nie miał wytrysku, ogólnie przez chwilę był we mnie. Moje pytanie jest takie czy mogę mieć powody do obaw związanych z prawdopodobieństwem ciąży? I czy tabletki typu Gripex wpływają jakoś na działanie leku?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli stosuje Pani antykoncepcję regularnie niea obaw o ciążę. Gripeks nie wpływa na skuteczność leku.