Stosowanie nakładki na zęby na bruksizm

Witam. Zrobiłam u dentysty nakładkę zgryzową na bruksim, ponieważ w nocy bardzo mocno zaciskam szczękę. Nakładkę mam mniej więcej od 2 tygodni i już widzę, że jest lekko porysowana i "stłuczona" na górnych powierzchniach. Chciałam się zapytać co ile trzeba taką nakładkę wymieniać ? czy te rysy spowodują, że w mniejszym stopniu będzie ona spełniać swoje funkcje ? czy przez to, że tak mocno zaciskam szczęki nakładka może uszkodzić powierzchnię mojego szkliwa ? Dziękuję za odpowiedź.

W przypadku bruksizmu oprócz stosowania szyny relaksacyjnej na noc polecam zabieg z użyciem toksyny botulinowej. Zmniejszy on masę mięśniową żwaczy, a tym samym siłę zgryzu. Nie leczony bruksizm prowadzi do szybszego "ścierania" szkliwa.