Stosowanie octu w przypadku obecności wszy

Witam Panie doktorze od niedzieli wieczór walczę z pozbyciem się wszy i gnid z głowy mojej córki. Najpierw zastosowałam leczniczy szampon sora forte, następnie w celu oczyszczenia głowy nitolic w sprayu. Wybrałam gnidy z głowy, ale nie potrafię się ich pozbyć do końca, bo niektóre są jeszcze żywe. Poza tym córka ma bardzo podrażnione okolice szyi i uszu z tyłu głowy oraz czoło, mówiąc, że ją bardzo swędzi. Czy nacieranie włosów octem 10% jest w tym przypadku bezpieczne? Proszę o pomoc.

Milena Lubowicz

W przypadku podrażnionej skóry głowy nie zalecam stosowania octu, będzie to bardzo szczypało i piekło,no i dodatkowo podrażni skórę. można spróbować czesać włosy gęstym grzebieniem na który nałożona jest wata nasączona octem (nie będzie bezpośredniego kontaktu ze skórą), a następnie dokładne umyć włosy. Oczywiście proszę pamiętać, że po każdym czesaniu należy dokładnie umyć wszystkie użyte szczotki czy też grzebienie.
Pozdrawiam