Stosowanie opasek kompresyjnych po usunięciu żylaków

witam,trenuje kolarstwo,niedawno mialem zabieg usuniecia zylakow w nodze.uzywam narazie ponczochy uciskowej o 2 stopniu kompresji.moje pytanie dotyczy stosowania w przyszlosci do treningow i na zawody sportowych opasek kompresyjnych na łydki czy ma sens ich stosowania czy roznia sie one od takich zwykłych ponczoch uciskowych?czy stosowanie ich pomoze w lepszym przeplywie krwi i czy przeciwdzialaja w jakims stopniu w ewentualnym pojawieniu sie nowych zylaków?

Witam serdecznie, teoria oddziaływania kompresji na układ żylny stanowi, że należy uciskać również stopę (palce mogą być wolne) a uciskanie powyżej z pominięciem kostki to błąd w sztuce. Po usunięciu żylaków zalecam co najmniej kompresję I', co odpowiada sile ucisku gotowych wyrobów ze sklepu sportowego (280DEN, a II' - 360 DEN). Poprawiają wyniki, hamują rozwój kolejnych żylaków. Nieprawidłowa kompresja => obrzęk stopy po treningu. Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog