Stosowanie pigułek antykoncepcyjnych i antybiotykoterapia na zapalenie pęcherza moczowego a brak okresu

Od2miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne zawszegdy kończyło mi się opakowanie i miał zbliżać się okres dostawałam regularnie dzień bo zażyciu ostatniej tabletkiGdy zażywałam następne opakowanie to zaczęłam współżyć z chłopakiem ale bez prezerwatyw ale nie kończył we mnieGdy skończyłam 2opakowanie to miał mi się zacząć okres ale problem tkwi w tym że już 2dzień spóźnia mi się okresPrzed tym zachorowałam na zapalenie pęcherza i brałam antybiotykCzy to przez to spóźnia mi się okres czy to ciąża?

Witam,
Żadna z metod antykoncepcyjnych nie w stu procentach pewna. Choroba i leczenie pęcherza moczowego może być przyczyną opóźnienia okresu. Jednak nie można wykluczyć ciąży, którą rozstrzygnie oczywiście test ciążowy.