Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych a ból podbrzusza i plamienia

Stosuję Plastry Evra od kwietnia tego roku. W środę zdejmuję 3 plaster, zazwyczaj miesiączka pojawia się w sobotę lub niedzielę. Dziś jest poniedziałek a ja odczuwam silny ból podbrzusza, mam lekkie plamienia. Co to oznacza?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.