Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych a przejście na antykoncepcję hormonalną

Rozpoczęłam stosowanie plastrów antykoncepcyjnych(w niedzielę), tydzień później zmieniłam plaster, który się zmarszczył i lekko odkleił,więc w piątek 2 tygodnia przykleiłam kolejny plaster (w innym miejscu) i przyjęłam, że będzie to nowy dzień 1.Jutro natomiast muszę zmienić ten plaster, a chciałabym zrezygnować z ich stosowania. Czy przyklejając tamten ostatni plaster 2 dni wcześniej mogę normalnie zakończyć cykl?Co zrobić jeśli chce przejść na tabletki?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Bez problemu może Pani zakończyć cykl antykoncepcyjny stosując plastry w tej sposób. Przed rozpoczęciem doustnej antykoncepcji warto nie wykonywać przerwy pomiędzy plastrami a tabletkami.