Stosowanie płynów do płukania jamy ustnej

Chciałbym się dowiedziec czy płyny do płukania ust marki Listerine mogą byc bezpieczne dla zębów i organizmu przy użytkowaniu i czy można je użytkowac pare miesięcy czy bez problemu przez rok albo nawet dłużej. Dziękuję

Lek. Marta Jaruchowska

Wszystkie płyny z chloheksydyną nie powinny byc stosowane dłużej niż miesiąc do dwóch bo mogą powodować przebarwienia zębów, stąd polecam do codzienniej pielęgnacji płyny zedecydowanie bez tej substancji. Listerine ma ja w sobie.

Aleksander Ropielewski

Nie tylko mogą ale są bezpieczne do stosowania w codziennej pielęgnacji i higienie jamy ustnej. Oczywiście należy ich używać zgodnie z zaleceniami producenta.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski