Stosowanie pończoch przeciwżylaków

Czy pończochy przeciwżylokowe można założyć w ciągu dnia, czy muszę je zakładać rano?

Witam. Można je zakładać o dowolnej porze dnia ważne jest jednak aby noszone były przez jak najdłuższy okres czasu.

Witam serdecznie. Gotowe wyroby kompresyjne najłatwiej ubrać zaraz po przebudzeniu, w łóżku i w pozycji leżącej, gdy nadciśnienie żylne nie wywołało jeszcze obrzęku kończyny. Dla ułatwienia zakładania warto zaopatrzyć się w specjalny stelaż do zakładania pończoch. W razie nasilenia się obrzęku kończyny założenie pończochy może być niekomfortowe, proponuję wówczas stosowanie bandażowania kończyny metodą Sigga.
Pozdrawiam, dr n. med. Łukasz Szczygieł, spec. angiolog