Stosowanie preparatu Xanax a uzależnienie

Witam od 2 miesięcy biorę Xanax 0,25 mg przepisany mi przez lekarza psychiatre.Przeważnie biorę co drugi dzień , nie chcę się uzależnić od tego leku bo przerażają mnie skutki odstawienne.Czy biorąc co drugi dzień nie powinno wystąpić uzależnienie w przypadku długotrwałego stosowania.?

Dzień dobry,

Uzależnienie od benzodiazepin może rozwinąć się w przeciągu kilku tygodni, więc teoretycznie może to już mieć miejsce. Są to leki, których stosowanie powinno być doraźne i ograniczone w czasie.

Witam, może Pani porozmawiać z lekarzem o wprowadzeniu innego leku, mniej obciążającego organizm. Nie radzę samodzielnie dobierać dawek farmakoterapii. Pozdrawiam serdecznie.