Stosowanie przeterminowanych tabletek antykoncepcyjnych

Witam, w zeszłym roku przyjmowałam tabletki Harmonet. Miałam przerwę na 5 miesięcy. 9.02 znów zaczęłam przyjmować tabletki dziś 16.02 zorientowałam się że tabletki są z datą ważności do 01.2014. czy mam dokończyć branie tych tabletek przez kolejne 13 dni? czy mam nie robić 7 dniowej przerwy i zacząć kolejny blister bez przerwy? czy po zakończeniu tego blistra mam czekać na kolejny okres i dopiero zacząć nowe opakowanie?

Mikołaj Cyganok

Witam! Należy bezwzględnie przestrzegać daty ważności, zamieszczonej na opakowaniu leku. Stosowanie przeterminowanych leków może zagrozić Pani zdrowiu, a nawet życiu. Sugeruję niezwłoczne zaprzestanie stosowania przeterminowanego preparatu i udanie się na pilną konsultację do ginekologa, którego obowiązkowo należy poinformować o zaistniałej sytuacji.