Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Rispolept i zaburzenia erekcji

Witam. W przeszłości dużo się masturbowalem teraz zazywam rispolept i mam niewielki problem z utrzymaniem erekcji. Czy mogę w aptece kupić coś bez recepty na poprawę potencji? Lepsze ukrwienie czy coś takiego...
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry,

Nie, zdecydowanie bardziej namawiam na rozmowę z Pana psychiatrą - który może zmodyfikować dawki obecnego leku, bądź wprowadzić nowe leki stosowane w zab.erekcji /WYŁĄCZNIE na receptę!/.

0

Witam Pana,

Preparat Rispolept może przejawiać niekorzystne działąnie niepożądane poprzez powodowanie zaburzeń erekcji. Warto byłoby porozmawiaćna ten temat z lekarzem psychaitrą prowadzącym Pana leczenie. Rispolept często powoduje tzw. hiperprolaktynemię prowadzącą do hypogonadyzmu (zwiększenie stężenia prolaktyny, które wtórnie powoduje spadek poziomu testosteronu). Dodatkowo risperidon wpływa na mechanizmy erekcji także poprzez swoje działanie receptorowe. Jeśli zaburzenia erekcji są znaczne, a wyniki badań PRL i testosteronu okażą się nieprawidłowe, może to nawet stanowić wskazanie do zmiany neruoleptyku na inny preparat. Leki bez recepty nie pomogą w tym zakresie.

Serdecznie pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy