Stosowanie Setaloftu na nerwicę

Od pół roku biorę setaloft na nerwicę (od miesiąca dawkę max 200 mg). W maju zauważyłam poprawę. Chętniej spotykałam się z ludźmi więcej rzeczy mnie cieszyło i choć nie było idealnie to i tak różnica była duża. 2 tygodnie pod wpływem silnych konfliktów w rodzinie i trudnościami ze znalezieniem stażu nerwica się nasiliła. Czy jest możliwe, że pod wpływem trudnych sytuacji życiowych stan pogarsza się mimo brania leków?

Tak to już jest, że kłopoty mogą wywołać reakcje emocjonalne u najzdrowszej osoby. Również w trakcie leczenia mogą wystąpić wahania samopoczucia zależne od sytuacji. Nie wszystko jest chorobą. Wydaje mi się, że warto by było skorzystać z psychoterapii i nauczyć się radzić sobie z przeciwnościami losu.