Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Stosowanie Spamilanu na nerwicę lękową

Cierpie na nerwice lękową, żazywam Spamilan 10mg 1-0-1 od miesiąca ale jakos nie czuje poprawy a czuje jakby mi sie nawet troszke pogorszylo samopoczucie tylko i do tego od dwoch dni mam nagle ataki stresu bez zadnej przyczyny ze aż zaczyna mnie mdlić i dostaje odruchów wymiotnych, do tego tez od dwóch dni mam bóle podbrzusze ale po oddaniu stolca przechodzą raz a raz nie tylko dopiero po kroplach miętowych. Czy to jest na tle nerwowym czy cierpie na powazniejsza chorobe?
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

Czym różni się nerwica od innych zaburzeń psychicznych?

Buspiron (Spamilan) jest słabym lekiem przeciwlękowym, który u wielu pacjentów z nerwicą lękową się nie sprawdza. Ponadto czas oczekiwania na efekty tego leku zwykle są dłuższe niż w przypadku innych leków. Buspiron bywa bardziej przydatny jako augmentacja formalnego leczenia przeciwdepresyjnego, choć i tu czas oczekiwania na efekty jest stosunkowo długi.
Natomiast w przypadku opisywanych objawów należy w pierwszej kolejności wykluczyć przyczyny somatyczne, czyli warto pomyśleć o wizycie u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Wykluczenie przyczyn somatycznych pozwala przypisać dane dolegliwości do skutków nerwicy i stresu.
Proszę pamiętać, że definitywne leczenie nerwicy lękowej to najczęściej psychoterapia, wyniki farmakoterapii bywają mniej trwałe, a metody te można łączyć.

0

Witam, czasem kiedy nadal stabilizuje się lek daje objawy, które uważamy za pogorszenie stanu, jednak powinien Pan skonsultować się z lekarzem, który dobrał farmakoterapię. Doradzam podjęcie psychoterapii przy zdiagnozowanej nerwicy lekowej, takie leczenie(psychiatra+psychoterapia) daje lepsze efekty. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy