Stosowanie spirali domacicznej po zabiegu amputacji szyjki

czy po zabiegu amputacji szyjki można stosować spiralę domaciczną? W jaki sposób można sprawdzić czy jest się nosicielem virusa HPV

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
W celu oceny możliwości zastosowania spirali wymagana jest konsultacja ginekologiczna. Jeśli chodzi o wirusa HPV to są dostępne testy na obecność materiału genetycznego HPV. W celu dobrania odpowiedniego testu, konieczna jest wizyta u ginekologa.