Stosowanie sterydów przy polineuropatii

Czy w leczeniu polineuropatii immunoglobuliną dodaje się sterydy? Co ile podaje się immunoglobulinę i jak długo trwa leczenie?

Piotr Jurczyk

Witam. Wszystko zależy od rodzaju neuropatii i przyjętego schematu oraz doświadczeń lekarza, ale często stosuje się indukcję immunoglobulinami lub sterydami, a nastepnie podtrzymanie samymi sterydami. Nie jest to jednak reguła. Zgaduję, że zdiagnozowano którąś z polineuropatii demielinizacyjnych. Przydałoby się pełne rozpoznanie. Pozdrawiam.