Stosowanie syropu Pulneo u 8-miesięcznego dziecka

witam. mojej 8 miesięcznej córce pediatra kazała podawać syrop pulneo. na ulotce napisane jest,ze dzieciom poniżej 2 lat nie można go podawać. tak samo odnośnie Wit c-zalecenie 9 kropli a na op.do 3 lat-5 kropli na dobę. bardzo proszę o szybka odp,ponieważ nie wiem co robić...:(

Milena Lubowicz

Niektóre leki podajemy dzieciom poza wskazaniami producenta, ponieważ nie ma zbyt dużo leków dedykowanych dla niemowląt. A długoletnia obserwacja lekarska wskazuje, że leki te są bezpieczne. Jeżeli zaś chodzi o dawkę witaminy C to pewnie w ulotce podana jest dawka profilaktyczna, leczniczo krótkotrwale można stosować wyższe dawki.
Pozdrawiam