Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a antybiotykoterapia

biorę tabletki antykoncepcyjne okres zawsze miałam w 2 lub 3 dni brania pigułek placebo. dziś to już 6 dzień a okresu nie ma. tydzień temu zaczęłam brać antybiotyk lecz skończyłam go 3 dni temu. współżyje choć opócz tabletek dodatkowo się zabezpieczam np unikając teoretycznie planowanych dni płodnych. czy duże jej prawdopodobieństwo że zaszłam w ciążę czy to wina antybiotyku ponieważ często przy tak długim braniu tego leku okres wcześniej się spóźnial

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę istnieje gdyż antybiotyk może zmniejszać działanie antykoncepcyjne tabletek. Prawdopodobnie jest to jednak związane z wahaniami hormonalnymi.