Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i opóźnienie w przyjęciu pierwszej pigułki

Witam, ostatnia tabletke antykoncepcyjna zawsze przyjmuje we wtorek, a pierwsza w srode. Niestety pierwszy raz od dluzszego czasu (okolo rok) wzielam pierwsza tabletke za pozno. Mianowicie zamiast w srode o 22 wzielam ja w czwartek o 16. Kolejna przyjelam w czwartek o 24. Kiedy bede znowu w pelni zabezpieczona? Pozdrawiam

Milena Lubowicz

Producenci zalecają 7-dniowe stosowanie innej metody antykoncepcyjnej w przypadku błędu.
Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej po więcej niż 12 godzinach, traktuje się jako ominięcie, czyli de facto wydłużenie przerwy na krwawienie powyżej 7 dni, co powoduje zmniejszenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. W obecnej sytuacji konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.A jeśli w tym czasie odbyła Pani stosunek, proszę wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku. Jeżeli byłaby Pani w ciąży konieczne byłoby odstawienie tabletek. Pozdrawiam.

Mimo wszystko dobrze jak przez najbliższe 7-10 dni będziecie stosować dodatkowe zabezpieczenie np. w postaci prezerwatyw

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, przyjęcie tabletki antykoncepcyjnej po więcej niż 12 godzinach, traktuje się jako ominięcie, czyli de facto wydłużenie przerwy na krwawienie powyżej 7 dni, co powoduje zmniejszenie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. W obecnej sytuacji konieczne jest stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez kolejnych 7 dni.A jeśli w tym czasie odbyła Pani stosunek, proszę wykonać test ciążowy po około 14 dniach od stosunku. Jeżeli byłaby Pani w ciąży konieczne byłoby odstawienie tabletek. Pozdrawiam.