Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych i pęknięcie prezerwatywy

witam w poniedzialek skończyłam branie tabletek antykoncepcyjnych natomiast w środę podczas seksu z chlopakiem pekła nam gumka . jezeli zazyje natychmiast tabletki z klejnego bistru ( 2 na raz) antykoncepcja bedzie dalej utrzymana? co robic

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do ginekologa. Nie wolno brać 2 tabletek naraz. Możliwe jest że lekarz ginekolog przepisze tzw tabletki "po".

Magdalena StusiĹska

Wszystko zależy od tego w jakiej fazie cyklu pani jest. Najlepiej poradzić się szybko ginekologa.

Milena Lubowicz

W czasie przerwy w stosowaniu tabletek ochrona jest zachowana, nie ma konieczności stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej.
Pozdrawiam