Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po 7-dniowej przerwie

Witam. Mam problem, skruszyła mi się jedna tabletka z blistra(3 z końca) , więc za radą koleżanki nie przyjęłam jej w przedostatni dzień, a ostatniego dnia zażyłam o stałej porze. Czy zachowane jest zabezpieczenie?(dzień po odstawieniu współżyłam) i czy mogę normalnie zacząć spożywać tabletki po 7 dniowej przerwie.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należało przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz albo po prostu skrócić cały cykl o jeden dzień przyjmując w danym dniu następną tabletkę. Obecnie nie należy robić przerwy w przyjmowaniu tabletek tylko przejść od razu do następnego blistra .