Stosowanie tabletek przeciwbólowych przy założonym mostku

15 lipca mialem zalozony mostek (gorna szczeka - ubytek 3 zebow, a wiec filary to zab nr 3 oraz 7 ) minelo juz poltora tygodnia od zalozenia tego mostku i od 4-5 dni czuje lekki bol trudny do zlokalizowania, ale napewno to jest gorna szczeka po lewej stronie, czyli miejsce zalozenia mostku. Biore pol tabletki przeciwbolowej i bol znika na caly dzien - wraca wieczorem, kiedy znowu siegam po druga polowe tabletki. Jakie moga byc przyczyny owego bolu ?

Proszę zrobić RTG zębów filarowych i wrócić do lekarza, który zakładał uzupełnienie protetyczne. Może to być zapalenie miazgi opracowywanego filaru, filarów lub zapalenie przyzębia spowodowane nadmiarem materiału użytego do osadzenia mostu.

Dzień dobry, przyczyn może byc tak wiele, że trudno jest powiedziec coś na odległość. Jeżeli ból jest niewielki to może być tylko wynikiem nadmiernego obciążenia przy tak długim przęśle mostu. Czasem oszlifowanie zębów i zbyt silny ucisk może prowadzić do martwicy nerwu zębowego. Jeżeli ból nie przechodzi, należy udać się do stomatologa, który wykonał most. Pozdrawiam Urszula Jarosz