Stosowanie testosteronu w boreliozie

Witam, mam pytanie - czy można stosować testosteron w boreliozie? Jestem teraz na antybiotyku, jeszcze 2 tygodnie mi zostało, później zobaczymy czy dalej, czy może coś innego będę brał... Czy mogę zastosować testosteron w tabletkach lub w iniekcjach domięśniowych? Czytałem w ulotce antybiotyku, że obniża testosteron, a mi jako sportowcowi jest potrzebny do treningów...

Z góry dziękuję za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Izabela Brym

Witam.

1. W ulotce nie ma wzmianki o obniżaniu testosteronu przez antybiotyk, który Pan bierze.
2. Nawet gdyby takie zjawisko występowało, to nie jest to wskazanie do suplementacji. Antybiotykoterapia boreliozy trwa średnio do 3 tygodni i w tym okresie będzie Pan musiał sobie poradzić bez dopingu.