Tolura a picie alkoholu

Witam, mam 28 lat i od pewnego czasu zażywam tabletki Tolura. Cierpię na nadciśnienie tętnicze i właśnie Tolura to mój pierwszy lek na tą dolegliwość. Czy przy braniu leku Tolura 40 mg. można pić alkochol? Czy alkohol nie wpłynie na działanie leku Tolura i nie będę miał problemów zdrowotnych? Alkohol nie osłabi działania leku Tolura albo nie wzmocni jego działania, będzie zupełnie obojętny? Jeżeli mogę pić alkohol stosując lek Tolura to ile alkoholu mogę spożyć, oczywiście okazyjnie? Sprawdzałem ulotkę Tolura, ale nie znalazłem odpowiedzi na wszystkie pytania. Proszę o odpowiedź na moje pytania i rozwianie moich wątpliwości, nie chcę wypić kilku kieliszków wódki i wylądować w szpitalu. Z lekami nigdy nie wiadomo, a Tolura to w końcu lek na nadciśnienie tętnicze. Pozdrawiam.

Lek. Szymon Suwała

Tolura to chemicznie rzecz ujmując telmisartan, czyli jeden z leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia tętniczego. Poza sytuacją w której by doszło do znacznego uszkodzenia miąższu wątroby, picie alkoholu nie jest przeciwwskazane przy przyjmowaniu preparatu Tolura - oczywiście, z umiarem.